Zamknij
REKLAMA

Liceum Ogólnokształcące świętowało Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

21:09, 22.11.2019 | Beata Bernaś
Skomentuj Uczniowie międzychodzkiego LO aktywnie uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka/fot: LO Międzychód
REKLAMA

Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie pod opieką Małgorzaty Fojeckiej wzięło udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. 

Licealiści świetnie się bawili w czasie obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka/foto; LO Międzychód


Licealiści również przystąpili do akcji. W czwartek 21 listopada zorganizowali w ramach tego dnia happening na niebiesko i zatańczyli wspólnie belgijkę. Była to też okazja do przeprowadzenie podczas lekcji wychowawczych quizów na temat praw dziecka i dyskusji na ten temat.

(Beata Bernaś)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA