Zamknij
REKLAMA

Kolejni pijani kierowcy na drogach powiatu międzychodzkiego

08:29, 08.12.2019 | Krzysztof Suszka
Skomentuj To efekt pijanego kierowcy w piątek. Na szczęście rowerzysta nie doznał poważnych obrażeń/foto:Dariusz Wawrzyniak
REKLAMA

Niestety, ale nadal po naszych drogach jeżdżą pijani kierowcy. Stanowią zagrożenie dla siebie i przede wszystkim dla innych. Mimo to bezmyślnie siadają za kółkiem.

Przypomijmy, że w piątek o godz. 19.15 na ulicy Czynu 600 - lecia w Międzychodzie w pobliżu budynku banku kierowca samochodu osobowego marki Mitsubishi włączając się do ruchu potrącił prawidłowo jadącego rowerzystę. Kierujący jednośladem doznał ogólnych potłuczeń. Okazało się, że kierowca auta, 35 latek był pijany. Badanie wykazało 0,52 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dwóch pijanych kierowców zatrzymali także sierakowscy policjanci.

Z czwartku na piątek o godz. 0.35 na ulicy Poznańskiej w Sierakowie został zatrzymany kierowca Audi. Badanie wykazało u niego 0,66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a z soboty na niedzielę (dzisiejszej nocy) o godz.0.50 za sterami Volkswagena siedziała 44 letnia kobieta. Jej badanie alkomatem wykazało 0,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W obu przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy - infomuje oficer prasowy KPP w Międzychodzie Przemysław Araszkiewicz

W poniedziałek - 9 grudnia - międzychodzcy policjanci włączają się w ogólnopolskie działania „ALKOHOL i NARKOTYKI”. Będą poddawali kontroli kierujących pojazdami i eliminowali z ruchu drogowego osoby będące po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Takie akcje są potrzebne. Czy jednak wystarczą na bezmyślność tych co jadą na "dwa gazy"?

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA