Zamknij
,
Część. Dziś proponuję Wam trochę ciepła w środku zimy, czyli krótką opowieść o Palmiarni w Poznaniu. Jeżeli podobnie jak ja tęsknicie już za letnią aurą, to ta wycieczka powinna przypaść Wam do gustu.
,
Wracamy na szlak i kontynuujemy naszą wędrówkę. Wychodzimy z terenu leśnego i idziemy teraz drogą pośród „gołych” pól (4,3 km) w kierunku Lutomia. Tuż przed samą wsią, po naszej prawej stronie w odległości ok. 50 m znajduje się niewielki lasek. To właśnie tam ukryty jest stary cmentarz parafialny z XIX w.
,
Ciekawy szlak prowadzący od skrzyżowania dróg w pobliżu Tucholi do rezerwatu przyrody „Buki nad jeziorem Lutomskim”. Szlak wiedzie w większości wśród pól i lasów ale także pomiędzy malowniczo usytuowanymi jeziorami. Na kilku odcinkach szlak wytyczony jest poboczem asfaltu, najdłużej wiedzie nim etap z Lutomia do Lutomka ale trzeba uczciwie przyznać, że i tu zdarzają się ciekawe panoramy.
,
Tak, jak obiecałem, dzisiaj kilka informacji o tym, cóż to takiego ciekawego zobaczyć możemy w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu. A zobaczyć możemy sporo. I nie tylko zobaczyć, ale i sporo nowego się dowiedzieć.
,
Wędrując po Polsce Adam proponuje do odwiedzenia różne ciekawe zakątki. Tym razem zaprasza do Ogrodu Botanicznego w Poznaniu.
,
Adam w swojej pieszej wędrówce po kraju ponownie zaprasza na Trakt Królewsko-Cesarski w Poznaniu. Tym razem opisuje szlak poboczny Traktu, czyli Wzgórze św. Wojciecha, Piaski i Groblę.
,
Dziś kontynuacja żółtego szlaku (3001 Człopa - Wierzbno) przebiegającego przez teren naszego Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego, a mianowicie fragment z Łowynia do Prusimia. Odcinek łatwy i przyjemny, a co najważniejsze z licznymi atrakcjami.
,
Dziś zapowiedziany już w poprzednim opisie kolejny główny szlak Traktu Królewsko-Cesarskiego. Zapraszam na Stary Rynek. Co  do zasady powinien on znaleźć się już w artykule poprzednim ale, o czym już nadmieniałem uprzednio, z powodu obszerności materiału zwyczajnie się nie zmieścił. Przyjemnej, mam nadzieję, lektury.
,
Zapraszam na kolejną odsłonę Traktu Królewsko-Cesarskiego w Poznaniu. Dziś drugi z głównych szlaków traktatu - Stare Miasto. W tym artykule powinien znaleźć się także w zasadzie jeszcze szlak główny Stary Rynek, jednak ze względu na dużą ilość obiektów do omówienia zostanie od przedstawiony w kolejnej części.
,
Cześć. Jakiś czas temu przybliżyłem Wam polegającą na podążaniu za ukrytymi w najczęściej wierszowanych zagadkach informacjami, których rozwiązania prowadzą nas od punktu do punktu,  czyli edukacyjną zabawę terenową o wdzięcznej nazwie Quest. Dzisiaj chciałbym zaproponować inną grę terenową, którą również można (a nawet wypadałoby) połączyć z pieszymi wędrówkami, do których to nieustannie i gorąco Was zachęcam. A jest nią Geoceching.
,
Dziś kolejna część opisu Traktu Królewsko-Cesarskiego w Poznaniu. Po szlaku głównym - Ostrowie Tumskim czas na jego obszary poboczne: Śródkę i Chwaliszewo.
,
Cześć. Dzisiaj chciałbym zaproponować Wam troszkę inny sposób wędrowania. A w zasadzie to może nie tyle wędrowania co odrobinkę dłuższego, połączonego z zabawą spaceru edukacyjnego, czyli Questu.
,
Mimo pandemii razem z Adamem cały czas wędrujemy po kraju. Dzisiaj Adam proponuje wycieczkę pieszą w Poznaniu.
,
Adam wędrując pieszo przez kraj zaprasza do różnych miejsc. Tym razem dzięki Adamowi przeniesiemy się na Szlak Orlich Gniazd.
,
Od prawie już roku staram się w "Wieściach Międzychodzkich" namawiać Was na piesze wycieczki. Ale nie tylko, co jakiś czas "przemycam" tu także informacje o odznakach PTTK, po które to w trakcie takich pieszych wypraw warto sięgnąć.