Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
09:44, 12.07.2020
Adam zachęca do zwiedzania kraju. Tym razem ponownie zaprasza w okolice Międzyzdrojów i na wyspę Wolin.
17:04, 04.07.2020
Często czytelnicy i znajomi pytają Adama, jak wybiera miejsca do zwiedzania. Dlatego też dzisiaj to wyjaśnia.
11:00, 31.05.2020
Już niedługo zacznie się czas wakacyjny. Mam nadzieję, że pandemia do tego czasu przynajmniej znacznie przystopuje, wakacje to przecież doskonały czas na poznawanie naszego kraju. A mamy co zwiedzać. Liczne zabytki architektury, parki krajobrazowe i narodowe, muzea oraz wiele innych atrakcyjnych miejsc. I tu chciałbym zachęcić Was, do znakomitego (moim zdaniem)pomysłu jakim jest połączenie zwiedzania ze zbieraniem punktów do odznak PTTK, czyli Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
15:37, 16.05.2020
Cześć. W moim poprzednim artykule dotyczącym regionów nadmorskich zaproponowałem Wam wyprawę szlakiem ze Świnoujścia do Międzyzdrojów. Dzisiaj chciałbym zatrzymać Was na chwilę w Międzyzdrojach i zasugerować spacer do Zagrody Pokazowej Żubrów.
18:06, 02.05.2020
Adam oprowadza nas Pieszo po kraju. Można już spacerować, więc tym razem zaprasza na krótki ( 7 km ) spacer z Międzychodu do Zatomia Starego
1
15:37, 19.04.2020
Jednym z głównych szlaków przebiegających na terenie Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego jest fragment szlaku żółtego 3001 Człopa - Drezdenko - Międzychód - Wierzbno, dł. 137,3 km. Na terenie powiatu międzychodzkiego liczy on około 60 kilometrów i rozpoczyna się dokładnie w Sowiej Górze i prowadzi m.in. przez Międzychód, Ławicę, Prusim, Mnichy, Łowyń i Dormowo. Nasz dzisiejszy, liczący około 16 km odcinek z Sowiej Góry do Międzychodu, prowadzi głównie przez tereny Puszczy Noteckiej prezentując w całej okazałości jej fascynującą różnorodność.
13:09, 13.04.2020
Razem z Ademem wędrujemy "Pieszo przez kraj". Tym razem Adam poleca odwiedzenie Trzebiatowa. Może uwzględnicie tą miescowość w swoich wakacyjnych planach?
18:11, 28.03.2020
Bardzo często znajomi pytają mnie, w jakie góry wybrać się z dziećmi. W każde, odpowiadam. Byle tylko z głową. Jest wiele pięknych szczytów do zdobycia, pięknych, lecz i takich, na których zdobycie nigdy (z moim zdezolowanym kręgosłupem) się nie odważę. Czasami po prostu nie warto ryzykować.
16:58, 21.03.2020
Wiemy, że obecnie sytuacja jest wyjątkowa, ale na tyle ile jest to możliwe starajmy się żyć normalnie. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby już planować sobie wędrówki. Potem jak znalazł. Tylko wyruszać. Dlatego też tym razem Adam zaprasza na nadmorski szlak Świnoujście-Międzyzdroje.
22:53, 05.03.2020
Tym razem proponujemy wycieczkę na Zamek Chojnik. Oczywiście do Jeleniej Góry proponujemy dojechać, bo piesza wędrówka z powiatu międzychodzkiego zajmie trochę więcej czasu. Przebieg szlaku: Jelenia Góra Sobieszów ? Dziurawy Kamień ? Skalny Grzyb ? Zamek Chojnik 2,1 km Suma podejść: 278 m, Suma zejść: 20m, Najwyższy punkt: Zamek Chojnik 624 m n.p.m., 4 GOT.
21:50, 03.03.2020
Pieniny, jak do tej pory, są dla mnie najbardziej "ukochanym" pasmem górskim w Polsce. Tatry są niewątpliwie dostojne. Pasma Sudetów kuszą swym urokiem a Bieszczady porażają "dzikością". Jednak w Pieninach udało mi się odkryć jakąś dziwną i jednocześnie fascynującą mieszankę wszystkich tych pasm.
2
08:57, 28.02.2020
Dzisiaj chciałbym zaprosić Was do urokliwego "Bobrowego zakątku". Jest to Ścieżka Edukacyjna wytyczona w ramach Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Notecka". Na wytyczonym w kształcie pętli około pięciokilometrowym szlaku pieszym umieszczonych zostało 11 przystanków z tablicami informacyjnymi dedykowanymi faunie i florze Puszczy Noteckiej, zasadom prowadzenia gospodarki leśnej oraz historii osadnictwa.
21:31, 18.02.2020
Po dwóch artykułach objaśniających kolory i znaczenia znaków szlaków pieszych nadszedł czas na zajęcie się omówieniem poszczególnych szlaków. Na pierwszy ogień postanowiłem wybrać pętlę Gorzyń - Dormowo - Gorzyń, szlak oznaczony znakami czarnymi. Dlaczego akurat taki wybór? No cóż. Po pierwsze, jest to bardzo ciekawy i doskonale oznakowany szlak, którym śmiało można wybrać się na całodzienną wyprawę nawet z dziećmi (choć może nie z tymi najmniejszymi, odległość do przejścia jest bowiem całkiem spora ). Po drugie, do Gorzynia z Międzychodu dostać się jest stosunkowo łatwo transportem publicznym. Od biedy można do niego nawet dojść (choć to oczywiście sporo wydłuży wydeptywane kilometry). A uwierzcie mi. Z autopsji wiem, że dostanie się w pewne miejsca środkami publicznymi z Międzychodu graniczy niemal z cudem.
18:12, 15.02.2020
W moim debiucie w Wieściach Międzychodzkich poruszyłem kwestię kolorów oznaczeń szlaków. Reasumując: kolor szlaku nie oznacza stopnia jego trudności. Aby jednak bezpiecznie poruszać się szlakami powinniśmy także poznać znaczenie poszczególnych znaków, oznakowanie szlaku bowiem to nie tylko najczęściej widywany kolorowy pasek w białym kwadracie. I o tych innych znakach będzie właśnie dzisiaj.
3
18:22, 06.02.2020
Tyle jest pięknych miejsc w powiecie międzychodzkim, województwie wielkopolskim i całej Polsce. Często tego niedoceniamy. Dlatego też postanowiliśmy przybliżyć miejsca, które warto zobaczyć. I to poruszając się pieszo. Na początek jednak warto zapamiętać sobie oznakowanie szlaków. Bo czarny nie zawsze znaczy najtrudniejszy.
REKLAMA