Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
18:32, 05.09.2020
Z kapitalizacji renty mogą skorzystać osoby otrzymujące rentę od zakładu ubezpieczeń na podstawie wyroku sądu, ugody albo decyzji z związku z wypadkiem komunikacyjnym lub innym zdarzeniem powodującym odpowiedzialność odszkodowawczą. Nie jest to renta otrzymywany z Zakladu Ubezpieczeń Społecznych
14:36, 22.08.2020
Skrócenie czasu spędzanego przed telewizorem zmniejsza ryzyko zgonu, zwłaszcza z powodu chorób układu krążenia - informuje pismo - Mayo Clinic Proceedings.
21:16, 10.08.2020
Coraz większy ruch na drogach oznacza coraz więcej wypadków komunikacyjnych. Również tych w środkach komunikacji zbiorowej - np. w busach. Niezależnie od tego czy do zdarzenia doszło z winy kierowcy busa czy innego uczestnika ruchu poszkodowanemu pasażerowi należy się odszkodowanie. 
21:12, 05.08.2020
W ostatnich tygodniach, mieszkańcy m.in. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii oraz Polski otrzymują z Chin niezamówione przesyłki zawierające nasiona. Nie wiadomo, z jakiego powodu te paczki są wysyłane pod konkretne adresy, ani kto stoi za tą akcją. Jedno jest pewne ? nasiona pochodzą spoza Unii Europejskiej i są nieoznakowane. 
22:25, 14.06.2020
Po długiej przerwie rozpoczęły się zajęcia w Studio Fitness w Międzychodzie - I piętro, ul. Sikorskiego 7. Na każdego, spragnionego ruchu i dbających o zdrowie czekają fitness zajęcia i treningi! 
18:07, 11.06.2020
Większość odszkodowań za wypadki komunikacyjne jest zaniżona. Zaproponowane przez Towarzystwo kwoty zazwyczaj nie pokrywają kosztów naprawy pojazdu. Nie wszystkie uszkodzenia są uznawane, kosztorys policzony jest na zamiennikach a nie na częściach oryginalnych itd. Często osoby poszkodowane godzą się na przyznaną kwotę, ponieważ wolą uniknąć sprawy sądowej i sami dokładają do naprawy pojazdu. Właśnie dla takich osób idealna jest opcja dopłaty do odszkodowania. 
08:27, 04.06.2020
Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Niektórym trudno wyobrazić sobie poranek bez aromatu porannej kawy, jednak sięganie po nią tuż po przebudzeniu nie jest najlepszym pomysłem.
08:00, 12.05.2020
Nuda nie cieszy się dobrą sławą. Zwykle utożsamiana jest z bezczynnością, lenistwem, marnowaniem czasu, który można przecież pożytecznie wykorzystać. Teraz, w czasie pandemii, wielu z nas zostało odciętych od zajęć, które sprawiały, że tę nudę odpędzają jesteśmy zmuszeni stawić jej czoła. Okazuje się, że może być ona wielkim sprzymierzeńcem, pod warunkiem, że właściwie ją wykorzystamy.
22:01, 10.05.2020
Poranek bez filiżanki kawy? Wykluczone. Kawa znakomicie pobudza i dodaje energii do działania. Poza tym ma pozytywny wpływ na zdrowie. Jak dowiodły badania naukowe, regularne picie kawy zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2 i przyspiesza metabolizm. A zawarte w niej antyoksydanty zapobiegają niektórym nowotworom. Ponadto kofeina stymuluje produkcję serotoniny odpowiedzialnej za poprawę nastroju. Warto jednak wzbogacić swój codzienny kawowy rytuał o dodatkowe składniki. Dzięki nim filiżanka pobudzającego napoju dostarczy nam jeszcze więcej korzyści.
19:00, 09.05.2020
Do sprawdzenia ważności polisy wystarczy numer rejestracyjny samochodu - wskazuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Za brak ważnego ubezpieczenia OC grożą finansowe kary.
16:10, 08.05.2020
Instytut Spraw Obywatelskich zawaca uwagę na ważny aspekt naszego życia. Codzinnie umiera na choroby nowotworowe ponad 270 osób. Niestety, ale media publiczne nie zwracają na to uwagi. Dlatego też Instytut zorganizował akcję "Rak zabija, media milczą. Reaguj! Wyślij Apel". Jako portal dołączamy się do akcji. Będziemy także starali się więcej pisać o tej chorobie.
09:06, 07.05.2020
Śmiejąc się zużywamy mniej więcej tyle samo energii, ile przemierzając dziarskim krokiem niecały kilometr. Dodatkowo, śmiejąc się, nie tylko powodujemy szybsze bicie serca, ale również angażujemy przy tym wiele różnych mięśni.
13:06, 26.04.2020
Naukowcy z Uniwersytetu w Aarhus postanowili sprawdzić, dlaczego ludzie tak bardzo lubią słodycze popijać kawą. Przeprowadzili w tym celu eksperyment z udziałem prawie 160 ochotników, których poddali badaniu smaku i węchu przed i po wypiciu kawy.
11:54, 27.03.2020
Osoby cierpiące na astmę i alergiczny nieżyt nosa są bardziej narażone na skutki zakażenia koronawirusem. Tacy pacjenci nie powinni przerywać zalecanej terapii, bo to zwiększa ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19 ? wyjaśnia prof. Marek Jutel, prezydent Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (EAACI).
22:43, 05.03.2020
Światowe badania naukowe z ostatnich lat potwierdzają, że masło wytworzone z orzechów ziemnych, orzechów nerkowca czy migdałów posiada wiele zalet cennych dla zmagającego się z tą chorobą organizmu. Jest nie tylko zdrowe, smaczne, pożywne, ale przyczynia się też do wyrównania poposiłkowego stężenia glukozy we krwi - podkreślają eksperci z GCZD.
REKLAMA