Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
08:00, 12.05.2020
Nuda nie cieszy się dobrą sławą. Zwykle utożsamiana jest z bezczynnością, lenistwem, marnowaniem czasu, który można przecież pożytecznie wykorzystać. Teraz, w czasie pandemii, wielu z nas zostało odciętych od zajęć, które sprawiały, że tę nudę odpędzają jesteśmy zmuszeni stawić jej czoła. Okazuje się, że może być ona wielkim sprzymierzeńcem, pod warunkiem, że właściwie ją wykorzystamy.
22:01, 10.05.2020
Poranek bez filiżanki kawy? Wykluczone. Kawa znakomicie pobudza i dodaje energii do działania. Poza tym ma pozytywny wpływ na zdrowie. Jak dowiodły badania naukowe, regularne picie kawy zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2 i przyspiesza metabolizm. A zawarte w niej antyoksydanty zapobiegają niektórym nowotworom. Ponadto kofeina stymuluje produkcję serotoniny odpowiedzialnej za poprawę nastroju. Warto jednak wzbogacić swój codzienny kawowy rytuał o dodatkowe składniki. Dzięki nim filiżanka pobudzającego napoju dostarczy nam jeszcze więcej korzyści.
19:00, 09.05.2020
Do sprawdzenia ważności polisy wystarczy numer rejestracyjny samochodu - wskazuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Za brak ważnego ubezpieczenia OC grożą finansowe kary.
16:10, 08.05.2020
Instytut Spraw Obywatelskich zawaca uwagę na ważny aspekt naszego życia. Codzinnie umiera na choroby nowotworowe ponad 270 osób. Niestety, ale media publiczne nie zwracają na to uwagi. Dlatego też Instytut zorganizował akcję "Rak zabija, media milczą. Reaguj! Wyślij Apel". Jako portal dołączamy się do akcji. Będziemy także starali się więcej pisać o tej chorobie.
09:06, 07.05.2020
Śmiejąc się zużywamy mniej więcej tyle samo energii, ile przemierzając dziarskim krokiem niecały kilometr. Dodatkowo, śmiejąc się, nie tylko powodujemy szybsze bicie serca, ale również angażujemy przy tym wiele różnych mięśni.
13:06, 26.04.2020
Naukowcy z Uniwersytetu w Aarhus postanowili sprawdzić, dlaczego ludzie tak bardzo lubią słodycze popijać kawą. Przeprowadzili w tym celu eksperyment z udziałem prawie 160 ochotników, których poddali badaniu smaku i węchu przed i po wypiciu kawy.
11:54, 27.03.2020
Osoby cierpiące na astmę i alergiczny nieżyt nosa są bardziej narażone na skutki zakażenia koronawirusem. Tacy pacjenci nie powinni przerywać zalecanej terapii, bo to zwiększa ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19 ? wyjaśnia prof. Marek Jutel, prezydent Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (EAACI).
22:43, 05.03.2020
Światowe badania naukowe z ostatnich lat potwierdzają, że masło wytworzone z orzechów ziemnych, orzechów nerkowca czy migdałów posiada wiele zalet cennych dla zmagającego się z tą chorobą organizmu. Jest nie tylko zdrowe, smaczne, pożywne, ale przyczynia się też do wyrównania poposiłkowego stężenia glukozy we krwi - podkreślają eksperci z GCZD.
18:02, 27.02.2020
Kiedy trawimy jedzenie, nasz organizm zużywa niemało energii na trawienie, wchłanianie, transport składników odżywczych i ich gromadzenie - wyjaśniają naukowcy z Uniwersytetu w Lubece. To tzw. termogeneza poposiłkowa.
22:04, 23.02.2020
Już około 20 minut szybkiego marszu dziennie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji o 22 proc. - przypomina psycholog zdrowia Mateusz Banaszkiewicz z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który był obchodzony 23 lutego.
09:46, 18.02.2020
Światowa Organizacja Zdrowia 30 stycznia 2020 roku ogłosiła nowy koronawirus jako ?stan zagrożenia zdrowia publicznego?. Wyjeżdżając na wakacje lub w podróż służbową polisa powinna być zawsze obowiązkowa. Dla własnego dobra. Warto więc sprawdzić czy polisa wykupiona na podróż zapewni ochronę w przypadku zachorowania na koronawirus 2019-nCoV.
18:02, 09.02.2020
Wydawało się, że w komórkach płuc palaczy papierosów powstają mutacje, które są trwałe i pozostają nawet wtedy, gdy uda się zerwać z nałogiem. Z czasem - niestety - mogą doprowadzić one do rozwoju nowotworu, ponieważ są jak bomby z opóźnionym zapłonem. Byli palacze - tak sądzono - są w lepszej sytuację dzięki temu, że już nie zasilają płuc dymem tytoniowym i szkodliwym substancjami.
20:00, 07.02.2020
Kawa dla wielu z nas jest nieodłącznym elementem porannego rytuału. Rozgrzewa, pobudza i skutecznie dodaje energii do działania. Filiżanka aromatycznej małej czarnej to sprawdzony sposób na natychmiastową poprawę koncentracji i wydajności. Choć, jak dowiedziono w wielu badaniach, kofeina wywiera korzystny wpływ na nasz organizm, nie jest substancją pozbawioną wad. Jej spożywanie - zwłaszcza w nadmiarze - może powodować szereg skutków ubocznych. Kawosze cierpią niekiedy na bezsenność, niepokój, rozstrój żołądka i drżenie mięśni. Odstawienie kofeiny również grozi pojawieniem się nieprzyjemnych dolegliwości, choćby w postaci obniżonego nastroju, spadku energii i bólu głowy.
12:11, 05.02.2020
Jeszcze do niedawna wyobrażenie na temat diety roślinnej sprowadzało się do główki sałaty. Dziś bogactwo kuchni wegetariańskiej potrafi zaskoczyć nawet zagorzałych mięsożerców, bo alternatyw nie brakuje. Rynek roślinnych substytutów jest tym najprężniej rozwijającą się gałęzią przemysłu spożywczego, a będzie jeszcze lepiej, bo popularność diety roślinnej nie maleje.
20:30, 02.02.2020
Autorami tych ustaleń są specjaliści z University of Otago (Nowa Zelandia), University of Melbourne (Australia) i University of Auckland (Nowa Zelandia). Kierująca nimi dr Caroline Shaw, twierdzi, że ludzie, którzy dojeżdżają do pracy na rowerze, mają 13-procentową redukcję śmiertelności, prawdopodobnie z powodu różnorakich korzyści zdrowotnych wynikających ze wzmożonej aktywności fizycznej. U osób, które chodziły do pracy pieszo lub korzystały z transportu publicznego, zmniejszenia śmiertelności nie stwierdzono.
REKLAMA